☆زمانی که موطلایی هنوز به دنیا نیومده بود باباش از یه سفر دور و دراز براش یه عروسک بامزه خرید که نه شبیه آدمیزاد بود و نه شبیه جک و جانورها! پشمالو بود و دستش رو که فشار میدادی پاهاش رو مثه پنگوئن بالا و پایین میکرد و یه شعر عحیب غریب میخوند که با عبارت "چوپی چوپی چوپی لاویندا." شروع میشد.واسه همین اسمش رو گذاشتیم چوپی چوپی.

چوپی چوپی سالها زیر دست موطلایی بود و بعدشم خانوم کوچولو و داغون شده بود تقریبا.جوری که زیپ پشتش رو که باز میکردی دل و روده اش میریخت بیرون.دیگه من مخفیانه از جلو چشمشون جمعش کردم و گذاشتم تو انباری(چون یادگاری بود).حالا خانوم کوچولوی ما در جریان تمیز کردن انباری این جناب چوپی چوپی رو دوباره پیدا کرده و شده همدم و مونسش.یه رابطه ی عجیب غریب و خاص.یه احساسی مثه اینکه یه بچه ای رو مادرش ولش کرده باشه (یعنی موطلایی) و یه آدم ظالم (یعنی من) اونو انداخته باشه بیرون و بعد یه آدم مهربون (یعنی خانوم کوچولو) اونو از تو خیابون پیدا کرده و گرفته زیر پرو بالش! باور کنید الان همین احساس رو بهش داره.اصن هرچی از پیچیدگی دنیای بچه ها بگم کم گفتم.

☆یه گروهی بود که به یه نیت خاص تشکیل شد و منم عضو شدم.بعد کم کم به یه سمت و سوی دیگه رفت وهر روز کلی پیام و حرف اضافی که آدم رو کلافه میکرد.از اونجایی که مدیر گروه آشنا و فامیل بود مدت ها تو رودروایسی مونده بودم که چه کنم.امشب دل رو زدم به دریا و عذرخواهی کردم و اومدم بیرون.میخواستم بگم که بدونید هنوز هستن آدم هایی که اینجا هم نه گفتن براشون سخته و من دارم تمرین میکنم با همین تصمیم های کوچیک که اولویتم خودم باشم نه دیگران.

☆فیلم " کتاب جنگل" رو امشب با بچه ها دیدیم و با اینکه خیلی قدیمیه، چون رابطه خوبی با حیوانات ندارم، هیچوقت ندیده بودمش.با این حال به نظرم فیلم خوبی بود ولی خوب بعضی جاهاش یه خورده خشن و ترسناک بود و مناسب بچه ها نبود.لازمه بگم که این فیلم امشب از شبکه نهال پخش شد؟ :/

☆باید فکر و ذهنمون این خاصیت رو میداشت که هرشب سر یه ساعت خاص کلید پاورش رو بزنیم و بهش بگیم عزیزم امروز هم تمام شد و به خاطره ها پیوست.همه ی پرونده های بازت رو ببند و ادامه غم و غصه و نگرانی هات رو بزار برای فردا و بعد بریم به آغوش یه خواب عمیق! نه اینکه آخر شب ها تازه بشه جولانگاه این غول های بی شاخ و دم ترسناک لوس که نتونی حتی از ترسشون چشم رو هم بزاری!

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی لابومدیکال وبلاگ شخصی امیر علی نیا فايلگاه یه انسان عادی که نیمچه دکتره حس هفتم حس جاري زندگي Hi Kpop Tanya اجرای سقف شیبدار انشاپدر